Mielec: Okulistyka na wakacjach

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Poradnia okulistyczna w mieleckim szpitalu zaczęła funkcjonować w grudniu ubiegłego roku. Każda zmiana w ilości przyjmowania pacjentów spowoduje znaczne nadwykonania, które finansowo będzie musiał pokryć mielecki szpital. (Tomasz Łępa)

Aby tę sytuację zmienić, dyrekcja szpitala apeluje do pacjentów, aby to również i oni zwrócili się do NFZ-u o zwiększenie wysokości kontraktu w przyjmowaniu osób do mieleckiej poradni okulistycznej:

Już od samego początku kontrakt z NFZ-em był źle skonstruowany. Gdyby poradnia chciała stosować się do podpisanych warunków, musiałaby przyjmować tylko kilkanaście osób – tłumaczy dyrekcja szpitala:

Mielecka okulistyka w szpitalu powiatowym wstrzymała przyjmowanie zapisów pacjentów do poradni na kolejne miesiące. Powodem okazał się za niski kontrakt, jaki został zawarty z Narodowym Funduszem Zdrowia, co sprawiło, że pracujący w szpitalnej poradni lekarze postanowili skorzystać z urlopu. Mówi pełniąca obowiązki dyrektora Szpitala Powiatowego w Mielcu Ewa Korpanty: