Mielec: Od poniedziałku głosujemy na projekty Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

Głosowanie na konkretny projekt odbywać się będzie między 20-30 września w wyznaczonych punktach: Urząd Miejski , Główna Biblioteka Miejska i filie nr 1/4/6/7, w ośrodku rehabilitacyjnym przy ul. Wojsławskiej oraz w sklepie wielobranżowym przy ul. Rynek Rzochowski. Projekty będą wybierane w drodze bezpośredniego i powszechnego głosowania do udziału w którym ma prawo każdy mieszkaniec, który skończył 16 lat. Przy urnach gdzie będą wrzucane wypełnione karty wywieszony zostanie plakat z tytułami i krótkim opisem oraz szacunkowym kosztem tych wniosków, które zostały przyjęte.
(Tomasz Łępa)
Wszystkie wnioski projektów zostały zweryfikowane przez Komisję ds. Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Po weryfikacji formalnej Komisja odrzuciła 27 projektów, które nie spełniały wymogów formalno-prawnych, a jeden został wycofany przez wnioskodawcę. Odrzucenie wniosków było spowodowane głównie niekompletnością lub też wskazanie realizacji zadań na terenie, którego Gmina Miejska Mielec nie jest właścicielem. Część z projektów, które nie zostały zakwalifikowane do głosownia nie mogło zostać zrealizowane w ciągu jednego roku budżetowego, co było wymogiem wobec składanych przez mieszkańców propozycji.

Zakończył się nabór wniosków do Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy zgłosili 57 projektów, z czego aż 36 – w ciągu ostatnich trzech dni. Złożone projekty dotyczyły m.in. budowy placów zabaw, siłowni zewnętrznych, ścieżek rowerowych, wież lęgowych dla jerzyków, schroniska dla zwierząt oraz budowy boisk piłkarskich. Wśród propozycji mielczan znalazła się także budowa stacji monitoringu powietrza. A już od poniedziałku będzie można głosować na projekty Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego- mówi prezydent Mielca Daniel Kozdęba: