Mielec: O powietrze czyste apelują przedsiębiorcy.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Przeprowadzona w sierpniu kontrola w mieleckim KRONOSPAN-ie wykazała iż pozwolenia zintegrowanego firma nie posiada dlatego też wszczęto postępowanie pokontrolne mające na celu wstrzymanie użytkowania dotychczasowej instalacji.
(Tomasz Łępa)
Wymagania do otrzymania pozwolenia mogą być ostrzejsze.

Decyzja o nowym pozwoleniu tzw. zintegrowanym należy do Marszałka Podkarpacia Władysława Ortyla. Póki co takiej jeszcze nie ma tłumaczy Andrzej Kulig, dyrektor departamentu ochrony środowiska w Urzędzie Marszałkowskim

W lipcu skończyła się ważność pozwolenia na emisję pyłów dla mieleckiej firmy 'Kronospan” – mówi Jan Trzebiński, naczelnik wydziału inspekcji WIOŚ w Rzeszowie.

Ostatnio do sztabu 'Aeris” dołączyli także przedsiębiorcy, którzy prowadzą swoje firmy na terenie mieleckiej strefy ekonomicznej. Jako pierwszy głos w tej sprawie zabrał Markus Muller, prezes firmy 'Yasa Motors”, która sąsiaduje z zakładem 'Kronospan”:

W Mielcu działa Sztab Kryzysowy 'Aeris”, który poprzez swoje działania walczy o czyste powietrze w mieście. Mieszkańcy sąsiadujący z zakładem 'Kronospan” twierdzą, iż firma zatruwa powietrze w całym regionie.