Mielec: Nowy skwer wypoczynkowy.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Wcześniej uwzględnione w projekcie budowlano-wykonawczym zagospodarowanie terenu przy ul. Szafera i Botanicznej stworzenia małego boiska zostało przeniesione i zaplanowane przy ul. Chałubińskiego. Miasto obecnie sfinalizowało przejęcie tych terenów od Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej dzięki czemu, zgodnie z prawem, będzie mogło tu inwestować.
(Tomasz Łępa)
Na nowym skwerze mieszkańcy osiedla potrenują na: biegaczu, orbitreku, poręczach, drabinkach, rowerku, ławeczkach do pompek, wioślarzu, prasie nożnej, czy drążku. Skwer będzie poza sprzętem sportowym wyposażony w 19 ławek i 8-elementowy plac zabaw ( m.in. niedźwiedź leżący, – statek Fregata, skaczące płyty, smok do balansowania, bujak bóbr, karuzela muchomorek czy małe tipi). Istnieje możliwość , że zaplanowanie nowego miejsca może przewyższyć zaplanowany budżet na jego inwestycje to wtedy..

Jeszcze w tym roku na osiedlu Szafera w Mielcu rozpoczną się prace przy budowie skweru rekreacyjnego. Nowe miejsce wypoczynku wzbogaci się o elementy m.in. do treningu Street Workout’u i kilka urządzeń rehabilitacyjnych. Mówi wiceprzewodniczący rady miejskiej w Mielcu, Jakub Cena.