Mielec: Nowe drogi czyli powiatowe inwestycje drogowe.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Jak dodaje Józef Herda, ostateczne zakresy budowanych w tym roku chodników i ich wartości będą znane dopiero po zawarciu wszystkich umów z gminami i rozstrzygnięciu wszystkich postępowań przetargowych na wykonanie prac.
(Tomasz Łępa)
Jak wyjaśnia dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Mielcu, w gminach, które w porozumieniu z powiatem zdecydowały się na współfinansowanie kosztów budowy chodników, budowy te właśnie się rozpoczynają lub rozpoczną się w najbliższym czasie. Wynika to z faktu, że na przykład Rada Gminy Mielec dopiero 30 czerwca podjęła uchwałę o pomocy dla Powiatu na budowę chodników; z kolei niektóre gminy zamierzają zwiększyć kwoty już zadeklarowanej pomocy.

Budowa drogi dojazdowej do ulicy Łuże to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych w ostatnich latach. Dzięki porozumieniu pomiędzy władzami powiatu, władzami miasta Mielca oraz Nadleśnictwem Tuszyma udało się rozpocząć budowę blisko dwukilometrowej drogi.
Również prace przy przebudowie mostu na potoku Jamnica w miejscowości Dulcza Wielka, w ciągu drogi powiatowej Dulcza Wielka – Żarówka to zadanie od długiego już czasu czekające na realizacje. Istniejący w tamtym miejscu most ma zostać rozebrany, a w jego miejsce powstanie nowa żelbetowa konstrukcja mostowa. Nowy most będzie miał nośność maksymalną 40 ton, a prace związane z jego przebudową powinny zostać zakończone przed końcem października.

W bieżącym roku samorządowe władze powiatu mieleckiego zaplanowały szereg inwestycji, mających na celu poprawę infrastruktury drogowej w powiecie mieleckim. Mówi Józef Herda, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Mielcu.