Mielec: Nowe chodniki na terenie powiatu mieleckiego.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Mieszkańcy szczególnie doceniają tę inwestycje, gdyż przyszło im na nią długo czekać. Zwłoką w tej inwestycji było to, że w czasie budowy przeprawy drogowo – mostowej w kierunku województwa świętokrzyskiego tą drogą szedł główny ciężar transportu materiałów, dlatego też wierzono, że droga ta zostanie naprawiona w sposób kompleksowy przez firmy, które robiły przeprawę. Tak się nie stało, droga została naprawiona tylko częściowo. Czekamy w tej chwili na rozstrzygnięcie sporu z wykonawcami w celu całkowitego remontu, ale jak wskazuje dzisiaj sytuacja, to nawet gdyby przyszło remontować tą drogę, to nie ma żadnego zagrożenia dla zniszczenia tego nowego chodnika, który dziś odbieramy – tłumaczył wójt gminy Borowa.
(Tomasz Łępa)
Inwestycja zaplanowana przez mieleckiego starostę cieszy dzisiaj wszystkich – komentuje wójt gminy Borowa, Władysław Błażejowski.

Większość gmin leżących na terenie powiatu mieleckiego jest na etapie budowy nowych chodników. Inwestycję zakończyła już Gmina Padew Narodowa, Borowa oraz Czermin. W trakcie realizacji pozostają Wadowice Górne, Tuszów Narodowy, Radomyśl Wielki oraz Gmina Mielec.
Oddany już do użytku odcinek w Glinach Małych w gminie Borowa to jedna z inwestycji powiatowych współfinansowanych ze środków gminnych – mówi starosta powiatu mieleckiego Zbigniew Tymuła.