Mielec: Niepełnosprawni – sprawni artyści

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Nagrodę Starosty Powiatu Mieleckiego przyznano Danielowi Siembab ze Stowarzyszenia Przyjaciół dzieci Autystycznych i Niepełnosprawnych w Mielcu, Michałowi Gołąbek z ośrodka szkolno -wychowawczego w w Rydzynie zaś nagrodę dyrektora specjalnego ośrodka szkolno – wychowawczego im. św. Jadwigi Królowej otrzymał Sebastian Kuźniar z Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie i Karolina Janik z Ośrodka Szkolno-wychowawczego w Chrzanowie.
(Tomasz Łępa)
Celem konkursu była prezentacja i popularyzacja twórczości plastycznej niepełnosprawnych dzieci i młodzieży, inspirowanej cyklicznym charakterem zmian zachodzących w przyrodzie. Konkurs adresowany był do dzieci, młodzieży i dorosłych osób niepełnosprawnych w wieku od 5 do 25 lat z całej Polski. Choć prace przyszły również z Francji – dodaje Renata Bieś.

W Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu wręczono nagrody i wyróżnienia uczestnikom IV Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej pod hasłem 'Pory Roku – Zima 2012”. Konkurs zorganizowany przez Stowarzyszenie 'DLA WAS” i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Św. Jadwigi Królowej w Mielcu odbywał się pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Powiatu Mieleckiego. Na konkurs wpłynęło kilkaset prac – zdaniem koordynatora konkursu Renaty Bieś wszystkie one kwalifikowały się do nagrody.