Mielec: Nie da się pochować Prawdy.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dalsze uroczystości odbywały się na Cmentarzu Komunalnym w Mielcu gdzie zapalono znicze i złożono wiązanki kwiatów przy Pomniku Sybiraków i przy grobie śp. posła Leszka Deptuły, który zginął w Katastrofie Smoleńskiej. 

(tł)

Odsłonięcia Ściany Katyńskiej dokonali przedstawiciele rodzin katyńskich: Kamila Rusek, Jerzy Dobrostański i Jerzy Kowalski. Tablicę poświęcił ks. Stanisław Jurek.

W czasie uroczystości major Robert Bajorski odczytał Katyński Apel Pamięci

Wśród uczestniczących w obchodach rocznicowych był również Jerzy Dębicki, przewodniczący komitetu obywatelskiego ds. rocznicowych, inicjator powstania w Mielcu miejsca pamięci ofiar katyńskich.

Dalsze uroczystości z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego odbyły się przy Mieleckiej Ścianie Katyńskiej, gdzie miało miejsce odsłonięcie i poświęcenie odnowionej Ściany Katyńskiej, na której znalazło się przeszło 30 nowych tabliczek z nazwiskami osób związanych z powiatem mieleckim. Mówi starosta mielecki Zbigniew Tymuła:

Mszą Św. koncelebrowaną w intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej w Bazylice Mniejszej pw. Św. Mateusza rozpoczęły się rocznicowe uroczystości w Mielcu, upamiętniające tamte wydarzenia. Podczas wygłoszonej homilii ks. Waldemar Rawiński powiedział m.in.