Mielec: Naukowo i technicznie.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dzięki staraniom Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli, gośćmi Festiwalu będą zwycięzcy polskiej edycji konkursu 'Odyseja Umysłu” – uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, którzy zaprezentują swoje umiejętności podczas godzinnego show.
(Tomasz Łępa)
Mielecki Festiwal to stworzenie okazji dla młodych miłośników nauki i techniki do pogłębienia wiedzy teoretycznej, choć niektóre eksperymenty nie do końca poleca się wykonywać w domu.

Dodatkowymi wydarzeniami Podkarpackiego Festiwalu Nauki i Techniki są: wystawy szkół, instytucji i przedsiębiorstw, wykłady i warsztaty popularno – naukowe prowadzone przez uznanych profesorów. Jak mówią sami wystawcy i przedstawiciele firm, młodzież może spotkać się z nauką, nie tylko tą książkową.

Nauka nie musi być nudna – pod takim hasłem odbywa się Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki w Regionalnym Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Mielcu. Festiwal skierowany jest do uczniów szkół, nauczycieli, mieszkańców oraz kadry inżynieryjno-technicznej przedsiębiorstw z terenu miasta Mielca i ościennych miejscowości. Dla zwiedzających zaplanowano szereg atrakcji – wiodącą jest wystawa 'Eksperymentuj!” oraz pokazy 'Tajniki aerodynamiki” przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik. Można również zobaczyć na jakich urządzeniach będzie się kształciła mielecka młodzież i dorośli.