Mielec: Nauki ścisłe czas promować

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dzień drugi festiwalu nauki w Mielcu, odbywa się w Regionalnym Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania przy ul. Wojska Polskiego 2. (do godz. 13.00) (Tomasz Łępa)

Jak mówił obecny na festiwalu nauki Marszałek Województwa Podkarpackiego, Władysław Ortyl mieleckie firmy są innowacyjne dlatego też warto o nich mówić i je promować.

Jednym z celów festiwalu jest rozbudzenie zainteresowań technicznych oraz matematyczno-przyrodniczych poprzez uczestnictwo młodych mielczan w wykładach popularno-naukowych oraz w przemawiających do wyobraźni eksperymentach, pokazach i warsztatach.

W Mielcu trwa  V Mielecki Festiwal Nauki i Techniki. Tegoroczna formuła Festiwalu została wzbogacona o ważny element. Jest nim promocja kształcenia technicznego w związku z potrzebami gospodarki opartej na wiedzy oraz zainicjowanym już procesem utworzenia w Mielcu Wydziału Inżynierii Wytwarzania Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Mówi Andrzej Tytko, prorektor do spraw kształcenia w AGH.