Mielec: Nauczyciele mogą spać spokojnie.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Według danych na całym Podkarpaciu do zwolnienia przewidzianych jest blisko 700 nauczycieli, a ponad 2 tys. będzie miało zmniejszoną liczbę godzin. Ale wciąż nie jest to ostateczna liczba, bo nie wszystkie samorządy przesłały już informacje na ten temat. W stosunku do roku ubiegłego liczba zwalnianych nauczycieli zmniejszyła się. W 2012 r. było ich około 800. Wzrosła natomiast liczba nauczycieli, którym zredukowany został wymiar zatrudnienia
(Tomasz Łępa)
Sytuacji nie poprawi nawet fakt iż od nowego roku szkolnego sześciolatkowie pojawią się w przedszkolach. Dla prezydenta jest to jedynie zabieg kosmetyczny w edukacji, mimo tego jak mówi Mielec ma za sobą kryzys zwolnień.

W szkołach średnich zwolnień nauczycieli nie było, a jedynie 5 nauczycieli odeszło na emeryturę. Jak mówi Bogdan Bieniek problem się pojawia dla osób, które poszukują pracy jako nauczyciele.

Wraz z nowym rokiem szkolnym w szkołach podstawowych i gimnazjalnych w Mielcu kryzys zwolnień nauczycieli został zahamowany. Mówi wiceprezydent miasta Mielca Bogdan Bieniek.