Mielec: Na trasie wyścigu…

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Najbardziej widowiskowym momentem przejazdu będzie lotny finisz usytuowany przy Samorządowym Centrum Kultury, zaplanowany w przybliżeniu na godzinę 11:00. Gościem specjalnym wyścigu będzie Marek Leśniewski, srebrny medalista z Seulu 1988 w jeździe drużynowej na szosie, olimpijczyk z Barcelony 1992. W wyścigu biorą udział ekipy zawodowe z Belgii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Czech, Słowacji i Białorusi a także ekipy z Polski.
(Tomasz Łepa)
Na czas trwania wyścigu nastąpią utrudnienia na terenie miasta Mielca:

Start 27. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego 'Solidarności' i Olimpijczyków rozpocznie się w sobotę w Tarnobrzegu , o godz. 10.00. Z stamtąd peleton wyruszy do Mielca:

Mielec znalazł się na mapie trasy 27. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego 'Solidarności' i Olimpijczyków. Wyścig jest rozgrywany w dniach od 29 czerwca do 2 lipca, na trasie z Radomia do Krosna. To już 27 edycja wyścigu, która co roku przyciąga uwagę kibiców i ściąga na jego przebieg elitę światowego kolarstwa. Tegoroczny wyścig potrwa cztery dni i podzielony został na pięć etapów, które poprowadzą zawodników przez województwa: łódzkie, świętokrzyskie oraz podkarpackie. Cała trasa wyścigu podzielona jest na pięć etapów. W ostatnim etapie peleton kolarzy przejedzie przez Mielec gdzie będzie tzw. lotny finisz. Mówi komendant straży miejskiej w Mielcu, Arkadiusz Misiak: