Mielec: Może powołać specjalną komisję.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Za przyjęciem przez radnych województwa podkarpackiego stanowiska ws. rozstrzygnięcia przetargu na śmigłowce dla polskiej armii było 20 radnych, 7 wstrzymało się od głosu. Wśród głosujących za stanowiskiem był Jan Tarapata, radny PSL. Pozostali uczestniczący radni wstrzymali się od głosowania.
(Tomasz Łępa)
Zdaniem Bogdana Romaniuka, jest szansa by ten przetarg powtórzyć.

W Regionalnym Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Mielcu miała miejsca nadzwyczajna 8. sesja Sejmiku Województwa Podkarpackiego zwołana z inicjatywy radnych Prawa i Sprawiedliwości.
Sesja poświęcona była decyzji rządu ws. rozstrzygnięcia przetargu na śmigłowce dla polskiej armii. Podczas niej podjęto uchwałę ws. stanowiska rozstrzygnięcia przetargu na śmigłowce wielozadaniowe dla polskiej armii.
Czytamy w niej między innymi, że 'Wątpliwej jakości argumentem jest fakt, niespełnienia wymogów przetargu przez PZL Mielec i PZL Świdnik. Mamy zastrzeżenia do przebiegu postępowania o czym świadczyć może ignorancja wobec obserwatora społecznego przetargu, który ostatecznie wobec swojej fikcyjnej roli został wycofany. Dlatego wzywamy do ujawnienia szczegółów przetargu”.
Z takiego stanowiska zadowolony jest Bogdan Romaniuk, przewodniczący sejmiku województwa podkarpackiego.