Mielec: Młodzi Nieprzeciętni nagrodzeni

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Statuetkę i tytuł Nieprzeciętna Szkoła 2014 otrzymało Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Gimnazjum nr 2 w Mielcu.
(Tomasz Łępa)
Podczas Gali Młodzi Nieprzeciętni oprócz certyfikatów wręczono również dyplomy dla najlepszych uczniów poszczególnych szkół podstawowych i gimnazjów. Dzięki wieloletniej już współpracy z mielecką firmą Kronospan przy organizacji uroczystości, uczniowie podstawówek otrzymali rowery, a najlepszy gimnazjalista nowoczesny laptop. W tym roku najlepszym Nieprzeciętnym Uczniem został Michał Kilian z gimnazjum nr 2 w Mielcu.

Co roku samorząd miasta stara się poprawiać infrastrukturę, dzięki czemu młodzież ma lepsze warunki do nauki. –bo właśnie dzieci i młodzież to nasza największa i najlepsza inwestycja – podkreśla prezydent Mielca Janusz Chodorowski. Można też zauważyć różnice między młodzieżą z pierwszej edycji a teraźniejszą – dodaje prezydent Mielca.

Po raz 19 najzdolniejsi uczniowie mieleckich szkół podstawowych i gimnazjów odebrali certyfikaty 'Młodych Nieprzeciętnych” podczas Gali, która odbyła się w Samorządowym Centrum Kultury. Ponadto swoje certyfikaty otrzymali także Nieprzeciętni Nauczyciele oraz wręczono statuetki Nieprzeciętny Uczeń i Nieprzeciętna Szkoła. Głównym celem uroczystości jest wyróżnienie uczniów, którzy zdobyli tytuły laureatów i finalistów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych oraz prestiżowych konkursach ogólnopolskich w roku szkolnym 2013/2014 oraz nauczycieli, przygotowujących tych uczniów. Gala jest także okazją by wyróżnić szkoły promujące miasto poprzez swoje osiągnięcia w konkursach oraz szkoły wyróżniające się na innych polach edukacji i wychowania. Mówi Arkadiusz Gałkowski, naczelnik wydziału edukacji w Urzędzie Miejskim w Mielcu.