Mielec: ML System i Spiroflex inwestują w strefie.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

SSE EURO-PARK MIELEC została utworzona w 1995 r. Zajmuje obecnie 1460 ha i jest zlokalizowana w 26 podstrefach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce, oraz na Pomorzu Zachodnim.
Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów wynoszą ponad 6,6 miliarda złotych, a zatrudnienie przekroczyło 26,8 tys. osób. Do tej pory wydano 302 zezwolenia na prowadzenie działalności na obszarze strefy.
Wśród największych pracodawców znajdują się takie firmy jak: Lear Corporation Poland II Sp. z o.o., Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o., KIRCHHOFF POLSKA Sp. z o.o., BURY Sp. z o.o., BORGWARNER POLAND Sp. z o.o. , MTU Aero Engines Polska Sp. z o.o., Firma Oponiarska DĘBICA S.A., Zelmer Pro Sp. z o.o., BRW Sp. z o.o. Wiodące branże to: lotnictwo, motoryzacja, obróbka metali oraz przetwórstwo tworzyw sztucznych.
(Tomasz Łępa)
W 2015 roku ARP S.A. udzieliła już 4 zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej strefy ekonomicznej. Firmy, które otrzymały zezwolenia zadeklarowały poniesienie nakładów inwestycyjnych przekraczających 52,5 miliona złotych i utworzenie 47 nowych miejsc pracy.

W związku z realizacją projektu przedsiębiorca poniesie ponad 20 milionów złotych nakładów oraz zatrudni 12 nowych pracowników. Pod koniec lutego już trzecie zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w mieleckiej strefie otrzymała spółka Spiroflex.

Kolejne zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC uzyskały spółki ML System i Spiroflex. Firma ML jako jedna z pierwszych firm w Polsce wyspecjalizowała się w projektowaniu i wykonywaniu zintegrowanych systemów opartych na technologii ogniw fotowoltaicznych- mówi dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu oddział Mielec Krzysztof Ślęzak