Mielec: Mistrz akrobacji zaczynał w Mielcu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Maciej Pospieszyński posiada również licencję pilota samolotowego z uprawnieniami do wyrzucania skoczków spadochronowych i do holowania szybowców. Od kilku lat pracuje jako instruktor szybowcowy, szkoli młodych utalentowanych uczniów-pilotów. Jeden z nich, Michał Andrzejewski w 2014 r. zdobył Mistrza Polski w klasie Advanced, wraz z Maciejem Pospieszyńskim tworzą grupę Akrobacyjną na dwóch szybowcach. (Tomasz Łępa)

Na jego koncie są medale Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy, tytuł Mistrza Świata akrobacji szybowcowej w klasie Unlimited oraz liczne złote medale. W roku 2014 Maciej Pospieszyński po raz drugi sięgnął po tytuł Mistrza Świata zdobywając złoto. Na pytanie, które z tych wyróżnień jest najważniejsze odpowiada:

Na zaproszenie Aeroklubu Mieleckiego w Mielcu gościł wybitny pilot szybowcowy, obecny mistrz świata akrobacji szybowcowej w klasie Unlimited – Maciej Pospieszyński. Swoją przygodę z szybownictwem rozpoczął w wieku 17 lat. Dwa lata później uzyskał uprawnienia do wykonywania akrobacji wyczynowej. Jak mówi, swoją karierę szybowniczą zaczynał na mieleckim lotnisku.