Mielec: Mieleckie organizacje docenione

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ideą konkursu jest uhonorowanie i nagrodzenie najlepszych organizacji pozarządowych, które angażują się w działania na rzecz mieszkańców Podkarpacia.
(Tomasz Łępa)
W Kategorii Polityka społeczna, zdrowie oraz działalność na rzecz osób niepełnosprawnych miejsce pierwsze otrzymało Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Autystycznych i Niepełnosprawnych Sun Rise w Mielcu, zaś w kategorii Sport, turystyka, miejsce drugie zajął Klub Żeglarski 'Orkan”, który zajmuje się różnymi formami wypoczynku na wodzie, ogromny nacisk kładąc na kwestie bezpieczeństwa. Promuje także ekologię, współpracując z Nadleśnictwem Mielec.
Istotne jest to, że inicjatywa tego konkursu wyszła od marszałka, gdyż ranga stanowiska powoduje, że jest podkreślone znaczenie organizacji pozarządowych – mówi Mariusz Mituś, prezes Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Jarosławiu, który odebrał statuetkę za zajęcie III miejsca w kategorii Polityka społeczna, zdrowie oraz działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

W pierwszej edycji konkursu nagrody wręczono w pięciu kategoriach – wyjaśnia Anna Tworz, z urzędu marszałkowskiego.

Ważną rzeczą jest to, iż można się starać o środki na pomoc przy projektach realizowanych przez organizacje pozarządowe.

Po raz pierwszy organizacje pozarządowe z terenu Podkarpacia prowadzące działalność pożytku publicznego i wolontariatu, zostały uhonorowane przez Marszałka Województwa podkarpackiego specjalną nagrodą – mówi marszałek województwa podkarpackiego, Władysław Ortyl.