Mielec: Mielecki Olimpijczyk Rafał Augustyn na spotkaniu w Urzędzie Miejskim.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W siedzibie Urzędu Miejskiego w Mielcu odbyło się spotkanie Zastępcy Prezydenta Miasta Mielca Jana Myśliwca z wyjeżdżającym na Igrzyska Olimpijskie do Rio De Janerio, Rafałem Augustynem, który w imieniu Prezydenta Mielca Daniela Kozdęby przekazał Rafałowi symboliczny czek na wyjazd do RIO w kwocie 2 000 zł oraz czek przyznający mu najwyższe możliwe stypendium sportowe w wysokości prawie 4 000 zł/miesiąc na okres 6 miesięcy.
(Tomasz Łepa)
Rafał reprezentował będzie Polskę i Mielec w jednej z najbardziej ciężkich dyscyplin sportowych – chodzie na 50 km. Jego start zaplanowany jest na 19 sierpnia i w tym dniu oczy kibiców z całego Świata, Polski i Mielca zwrócone będą na ekrany telewizorów i na mieleckiego sportowca. Wraz z nim na igrzyskach w Rio zaprezentuje się mielczanka Paulina Buziak , dla której start w Rio de Janeiro będzie drugim występem na Igrzyskach. Cztery lata temu w Londynie startowała na 20 kilometrów i zajęła 45.miejsce. Do dwójki dołącza również trener chodziarzy, brat Rafała Augustyna, Krzysztof:

Dwójka zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec Paulina Buziak i Rafał Augustyn startujących w chodzie sportowym będzie reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Dla Augustyna, który jest Mistrzem Polski w chodzie sportowym, będzie to trzeci ważny start. W RIO Augustyn wystartuje na dystansie 50 kilometrów i liczy na dobry wynik: