Mielec: Mielecka strefa nie zwalnia.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Od początku roku Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., jako zarządzający mielecką SSE, udzieliła łącznie 19 zezwoleń, w tym na inwestycje, które będą rozwijane głównie na Podkarpaciu, jak również na Lubelszczyźnie i Pomorzu Zachodnim. SSE EURO-PARK MIELEC została utworzona w 1995 r. Zajmuje obecnie 1496 ha i jest zlokalizowana w 28 podstrefach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce, oraz na Pomorzu Zachodnim. Wśród największych pracodawców znajdują się takie firmy jak: Polskie Zakłady Lotnicze, KIRCHHOFF Polska, BURY, BORGWARNER POLAND, MTU Aero Engines Polska, Firma Oponiarska DĘBICA, Zelmer. Wiodące branże to: lotnictwo, motoryzacja, obróbka metali oraz przetwórstwo tworzyw sztucznych.
(Tomasz Łępa)
Na pytanie czy mielecka strefa musi obawiać się kontroli CBA jakie w tej chwili służby przeprowadzą kontrole w 12 strefach ekonomicznych w Polsce – dyrektor odpowiada:

Mimo sezonu wakacyjnego mielecka strefa ekonomiczna nie zwalnia. Udzieliła kolejnych pozwoleń na powstanie i funkcjonowanie firm w swoim obszarze.
Mówi dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu
w Mielcu, Krzysztof Ślęzak.