Mielec: Mielczanin doceniony

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Dzięki mechanizmowi składania roweru można z łatwością zabrać go ze sobą do metra, autobusu czy samochodu. Ponadto nie posiada łańcucha, a mechanizm napędowy ukryty jest w ramie, dlatego nie ma ryzyka pobrudzenia ubrania. JIVR Bike dodatkowo napędzany jest silnikiem elektrycznym wyposażonym w akumulator. W 2015 r. mielczanin znalazł się na liście '35 under 35' przygotowanej przez MIT Technology Review, za 'połączenie pięknego designu z najnowszą technologią tworząc wyjątkowy produkt z międzynarodowym potencjałem'. Został też doceniony przez prezydenta Mielca Daniela Kozdębę ,otrzymując wyróżnienie za niezwykłą pomysłowość, innowacyjność w działaniu na skalę światową oraz promocję miasta Mielca.
(Tomasz Łępa)
Marcin Piątkowski z Mielca znalazł się na liście najbardziej utalentowanych innowatorów, przedsiębiorców i liderów, którzy nie ukończyli 30. roku życia.
Listę opublikował amerykański magazyn Forbes. Marcin Piątkowski znalazł się wśród wyróżnionych w kategorii 'Industry' jako pomysłodawca JIVR Bike – inteligentnego składanego roweru elektrycznego, który ma zrewolucjonizować sposób poruszania się po mieście. Jest to kolejne ważne wyróżnienie dla Marcina Piątkowskiego. Mielczanin swoje pomysły i działalność zamierza rozwijać w Mielcu.