Mielec: Miasto wśród wyróżnionych przez PREZYDENTA RP za KARTĘ RODZINY 3+

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Podczas spotkania Bronisław Komorowski zaapelował, by zachęcać do wprowadzania kart kolejne samorządy 'także poprzez wykorzystanie mechanizmu demokratycznego, jakim są zbliżające się wybory samorządowe'. Samorządowcy otrzymali od Prezydenta pisemne podziękowania za wprowadzenie kart na swoim terenie. Równolegle z systemem samorządowych kart rodzinnych, od połowy czerwca działa także ogólnopolski program Karta Dużej Rodziny, w którym rodziny z trojgiem i więcej dzieci mogą korzystać między innymi ze zniżek w PKP, muzeach, niektórych sieciach sklepów. Jak dotąd do gmin wpłynęło blisko 20 tysięcy wniosków o wydanie ogólnopolskiej karty, a pierwsze dokumenty mają trafić do rodzin na początku lipca. Karta Dużej Rodziny może objąć w Polsce 3 mln 400 tysięcy osób, bo tyle żyje w rodzinach z trojgiem lub więcej dzieci. Wnioski należy składać w gminach odpowiednich dla miejsca zamieszkania.
(Tomasz Łępa)
W Pałacu Prezydenckim Para Prezydencka spotkała się z przedstawicielami samorządów, które wprowadziły Kartę Dużej Rodziny oraz instytucji partnerskich Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. W spotkaniu uczestniczył także minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.
Mielecki samorząd, który wprowadził Kartę Rodziny 3+, reprezentował wiceprezydent Bogdan Bieniek, który przekazał parze prezydenckiej symboliczne mieleckie karty, ponieważ Bronisław i Anna Komorowscy są rodzicami pięciorga dzieci. Mówi Krzysztof Urbański, z Urzędu Miasta