Mielec: Memoriał im. Józefa Wójtowicza w lekkoatletyce.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Memoriał będzie miał zasięg ogólnopolski.
Planowane jest rozegranie głównej konkurencji Memoriału – chodu sportowego na dystansie 5000 m OPEN przy sztucznym świetle z udziałem 10 olimpijczyków z Aten, Pekinu i Londynu.
Poza konkurencjami chodu sportowego są przewidziane inne konkurencje lekkiej atletyki. Dla szkół podstawowych i gimnazjalnych przewidziane są biegi na dystansach 600 m i 1000 m.
Organizatorzy zapraszają na zawody kibiców i sympatyków lekkiej atletyki, ale również ludzi, którzy pamiętają niezwykłą osobowość Józefa Wójtowicza. Mając tak nowoczesny i przepiękny stadion w Mielcu marzeniem każdego organizatora zawodów lekkiej atletyki jest duża frekwencja na trybunach – dodają. Rozpoczęcie Memoriału zaplanowano na godz. 17.30.
Patronat medialny – Radio Leliwa.
(Tomasz Łępa)
Zarząd Odrodzonego Towarzystwa Gimnastycznego 'Sokół” w Mielcu jest organizatorem I Memoriału im. Józefa Wójtowicza w lekkoatletyce, który odbędzie się w piątek na stadionie miejskim w Mielcu.
Józef Wójtowicz był wieloletnim trenerem i wychowawcą wielu pokoleń młodzieży w zakresie sportu masowego, dlatego jak uważa olimpijczyk Rafał Augustyn, to jemu należy się ta impreza sportowa.Celem memoriału jest także podkreślenie roli, jaką odegrał trener Józef Wójtowicz w środowisku sportowym na Podkarpaciu. Jako jeden z niewielu wychował wielu mistrzów Polski w różnych dyscyplinach sportowych oraz olimpijczyków w Pekinie i Londynie, takich jak: Paulina Buziak, Rafał Sikora i Rafał Augustyn.
– Memoriał to dowód wdzięczności – mówi olimpijczyk Rafał Augustyn: