Mielec: Medale zawodników LKS Stal Mielec

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Dwa medale Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Toruniu wywalczyli zawodnicy LKS Stal Mielec.
Na najwyższym stopniu podium stanęła Paulina Buziak. Mielecka zawodniczka niepewna swojej dyspozycji (kontuzje) po profesorsku rozegrała rywalizację na dystansie 3000m. Od samego początku bardzo ostre tempo narzuciła reprezentanta AZS AWF Katowice, Monika Kapera, która w pewnym momencie uzyskała przewagę około 100m nad swoimi rywalkami. Walka o medale rozegrała się na ostatnim okrążeniu, gdzie zawodniczka LKS Stali Mielec zaczęła wyprzedzać kolejno swoje rywalki. Ostatecznie wygrała z czasem 12:40.31 uzyskując na mecie 7 sek. przewagę nad Agnieszką Szwarnóg z (KS AZS AWF Kraków) i 18 sek. nad Katarzyną Golba (AZS AWF Katowice).
Całkiem inną taktykę w walce o medale na 5000m musiał przyjąć Rafał Augustyn. Zawodnik od samego początku dyktował tempo. Ostatecznie na 150m przed metą został wyprzedzony przez Dawida Tomala (AZS-AWF Katowice) – 19:36.82. Rafał Augustyn uzyskał czas 19:38.75. Na trzecim miejscu zameldował się Rafał Sikora (KS AZS AWF Kraków) – 19:55.15, wychowanek OTG Sokół Mielec.
Obecnie medaliści LKS Stali Mielec przebywają na zgrupowaniu w Spale, gdzie przygotowują się do startów eliminacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.
Już 19 marca Rafał Augustyn wystartuje w Dudincach /Słowacja/ w Mistrzostwach Polski w chodzie sportowym na 50km, natomiast Paulina Buziak planuje start na 20km, 9 kwietnia w Podebradach (Czechy).