Mielec: Martyna Gawron i Mateusz Molek z LKS Stal Mielec zwycięzcami rocznika 2004'Eliminacji Regionalnych NESTLE CUP 2016'!

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Na stadionie mieleckiego MOSiR-u odbyły się zawody z cyklu Nestle Cup, rozgrywane w całym kraju w ramach programu 'Lekkoatletyka dla Każdego'. Dzieci trenujące w grupach naborowych województwa podkarpackiego rywalizowały w trójboju (klasy IV-VI szkół podstawowych) oraz w czwórboju (klasy I-II gimnazjum). W sumie do zawodów przystąpiło 250 zawodników.
Rewelacyjnie spisała się mielecka grupa prowadzona przez trenerkę Agnieszkę Torbę, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, do której zaliczano 10 najlepszych wyników.
Indywidualnie swoje kategorie wygrali Martyna Gaweł (SP 1 Mielec), oraz Mateusz Molek (SP 9 Mielec). Tym samym młodzi zawodnicy LKS Stal Mielec wezmą udział w zgrupowaniu sportowym które odbędzie się 21-30 września w Spale, oraz zawodach finałowych w których weźmie udział 212 zawodniczek i zawodników z całej Polski.
Blisko podium, zajmując czwarte miejsce byli Kacper Jaworski (SP 6 Mielec), oraz Balawajder Wiktoria (SP 9 Mielec).
W zawodach poza konkursem wystartowała Gabriela Torba 2001, która zdecydowanie wygrała czwórbój płotkarski zdobywając łącznie 503 pkt.
(Tomasz Łępa)