Mielec: Marszałek będzie chciał się spotkać z problemem.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W zezwoleniu zintegrowanym marszałek zlecił m. in. modernizację zakładu, dzięki której emisja ma zmniejszyć się nawet o połowę. Zwiększyć mają się także pomiary emisji. Póki co, walka o czyste powietrze w Mielcu ciągle trwa. a mieszkańcy mają nadzieję, że w końcu ktoś wysłucha ich argumentów przemawiających za poprawą jakości powietrza w mieście. (Tomasz Łępa)

Podkarpacki Urząd Marszałkowski, przed wydaniem nowej decyzji zintegrowanej na emisje zanieczyszczeń zażądał od firmy KRONOSPAN szeregu wyjaśnień i dokumentów, które jak mówi otrzymał, i na podstawie zgromadzonych dokumentów decyzja została wydana, wyjaśnia marszałek:

Marszałek Władysław Ortyl zapowiedział iż na list i przedstawione w nim problemy, odpowie już w poniedziałek. Wyraził też chęć spotkania się z autorami listu:

W ostatnich dniach marszałek Podkarpacia Władysław Ortyl wydał zezwolenie zintegrowane na działalność dla Kronospanu. Z tą decyzją nie zgadzają się mieszkańcy osiedla Mościska w Mielcu. W tej sprawie wystosowali list do marszałka przedstawiając w nim swoje stanowisko. Czekają na jakąkolwiek odpowiedź:

Na terenie Mielca pojawiły się już bilbordy mówiące o problemie czystości powietrza- mówi Grzegorz Maj reprezentujący Mielecki Sztab Kryzysowy AERIS:

Mielczanie nie dają za wygraną w walce o czyste powietrze w Mielcu. Kolejne spotkania i kolejne zażalenia na firmę Kronospan, emitującą pyły i gazy do powietrza są tematem wielu spotkań i interwencji mieszkańców osiedla Mościsk i innych części miasta. Kronospan obiecuje, że do 2018 roku wybuduje tak zwaną wytwornicę ciepła, która ma zmniejszyć emisję pyłów. Czy to zadowoli mieszkańców, wydaje się, że nie: