Mielec: Mamy Mistrza Polski

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Bartosz Kaźmierski wygrał podobne zawody w 2014, zaś w 2015 uplasował się na miejscu trzecim. W tegorocznym wyścigu modeli halowych do finału dostali się także mielczanie – Eryk Halaburda zajmując 3. miejsce, również trzecie miejsce, lecz w kategorii juniorów, zajął Wojciech Koszelski. W planach młodego modelarza lotniczego z Mielca jest udział w zawodach w Pucharze Świata w Krakowie modeli kosmicznych i uczestnictwo w Mistrzostwach Polski w Nowym Targu w kategorii rakietoplany.
(Tomasz Łępa)
Tylko dzięki pracy mogę zdobywać nagrody – tak tłumaczy swoje osiągnięcia Mistrz Polski:

Dyscyplina aeromusical, czyli akrobacja do muzyki, jest jedną z najbardziej artystycznych kategorii modelarstwa, która wywołuje wiele emocji:

Podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Akrobacyjnych Modeli Halowych, jakie odbywały się w Pruszkowie koło Warszawy, mielczanin Bartosz Kaźmierski wywalczył tytuł Mistrza Polski w Aeromusicalu i wyścigach modeli halowych.
W zawodach brało udział 23 zawodników, którzy przed jurorami udowadniali możliwości akrobacyjne swoich latających modeli: