Mielec: Lotnisko Mielec ma nowe oświetlenie nawigacyjne

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Uruchomienie nowego oświetlenia nawigacyjnego stanowi zakończenie zadania inwestycyjnego pod nazwą Przebudowa oświetlenia nawigacyjnego wraz z niezbędnymi instalacjami i urządzeniami rozpoczętego i zakończonego pod względem technicznym w 2015 oraz dopuszczonego do eksploatacji w marcu tego roku.
(Tomasz Łepa)
Nowe oświetlenie nawigacyjne na lotnisku to także promocja regionu dla tych co chcieliby się zatrzymać w Mielcu i w regionie- tłumaczy prezydent miasta Mielca.

Uruchomienie nowego oświetlenia nawigacyjnego rozszerza możliwości korzystania z Lotniska w Mielcu na porę nocną, co niewątpliwie powiększy liczbę klientów na Lotnisku oraz liczbę starto-lądowań – tłumaczy pilot Krzysztof Kłusek:

Nowe oświetlenie nawigacyjne obejmuje m.in. : świetlny system drogi startowej , świetlny system drogi kołowania, podświetlanych znaków pionowych powiązanych z drogą startową zamontowanych wzdłuż drogi startowej i świateł krawędziowych drogi kołowania oraz płyty postojowej- mówi Wojciech Bugajski:

Lotnisko Mielec ma nowe oświetlenie nawigacyjne. W latach wcześniejszych dysponowało instalacją starego systemu oświetlenia typu ŁUCZ, które nie spełniało wymagań aktualnych przepisów lotniczych – konstrukcja lamp była niełamliwa, co stwarzało zagrożenie dla samolotów korzystających z lotniska. Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał ostateczną decyzję o likwidacji tego oświetlenia na Lotnisku EMPL – mówi Tadeusz Skubisz, prezes spółki Lotnisko Mielec: