Mielec: Leszek Możdżer zachwycił mielczan

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Kolejnym wykonawcą podczas XVI festiwalu muzycznego w Mielcu jest Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej. Na koncert zapraszają: Samorządowe Centrum Kultury oraz Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu
(Tomasz Łępa)
Leszek Możdżer nagrywał płyty z najwybitniejszymi polskimi muzykami jazzowymi: Tomaszem Stańką, Januszem Muniakiem, Michałem Urbaniakiem, Piotrem Wojtasikiem, Adamem Pierończykiem. Od lat współpracuje również z mieszkającym w Los Angeles Janem Kaczmarkiem Napisał muzykę do filmu dokumentalnego PUB 700 w reżyserii Sylwestra Latkowskiego, którego sam jest bohaterem, a także do filmu Nienasycenie wg Witkacego w reżyserii Wiktora Grodeckiego.
Kolejne pomysły muzyczne są przed nim – mówi artysta.

W ramach XVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego W Mielcu w projekcie muzycznym 'Od Chopina do Komedy' wystąpił Leszek Możdżer. Artysta jest jednym z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych. To pianista światowej klasy, odważny eksplorator i oryginalny twórca, wyróżniający się własnym językiem muzycznym.
Mielecka publiczność owacjami nagrodziła muzyka, dając temu wyraz również po koncercie. Jak mówi Leszek Możdżer, mimo skończonych szkół muzycznych prawdziwa przygoda z muzyką dopiero się zaczyna.