Mielec: Kto na kogo donosi?

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Mówił Jan Trzebiński, naczelnik wydziału inspekcji WIOŚ w Rzeszowie. Kronospan od lat powinien posiadać pozwolenia zintegrowane, a co się z tym wiąże: monitoring ciągły na emitorach (kominach), specjalistyczne instalacje do spalania odpadów zawierających kleje oraz urządzenia do oczyszczania gazów odlotowych. Decyzja o nowym pozwoleniu zintegrowanym dla firmy Kronospan w Mielcu należy do marszałka województwa podkarpackiego, Władysława Ortyla. (Tomasz Łępa)

Jak dowiedzieliśmy się w podkarpackim Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska, skończyła się ważność pozwolenia na emisję pyłów do środowiska dla firmy Kronospan.

Jak tłumaczy Grzegorz Maj, do akcji o czyste powietrze włączą się też mieleccy lekarze.

'Kronospan” broni się informując, że treść, która znalazła się na banerach sztabu 'Aeris” godziła w dobre imię firmy. Mówi Beata Rafało, rzecznik prasowy 'Kronospan”:

W Mielcu od kilku miesięcy działa Sztab Kryzysowy 'Aeris”, który poprzez swoje działania chce zawalczyć o czyste powietrze w Mielcu. Z problemem jakości powietrza nie radzą sobie już mieszkający wokół strefy i firmy KRONOSPAN, mieszkańcy. W ostatnich dniach aktywiści z 'Aeris” rozwiesili w mieście kilkanaście banerów, w których zachęcali do aktywności w walce o czyste powietrze. Jak się później okazało, banery usunęła Straż Miejska, którą zawiadomiła firma 'Kronospan”. Zdaniem Grzegorza Maj, przedstawiciela sztabu 'Aeris” – kampania informacyjna będzie prowadzona nadal.