Mielec: Konkurs wiedzy ekonomicznej dla gimnazjalistów

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W Zespole Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu odbył się Test Wiedzy Ekonomicznej. Swoją wiedzę z zakresu ekonomii sprawdzało 27 uczniów klas trzecich gimnazjów z Mielca i powiatu mieleckiego.
Było to kolejne działanie zaplanowane w związku z projektem 'Moja droga do sukcesu”, realizowanym przez placówkę wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Głównym celem przedsięwzięcia jest podnoszenie poziomu wiedzy ekonomicznej oraz kształtowanie postaw przedsiębiorczych młodego pokolenia.
Realizację projektu zainicjowano podczas Targów Edukacyjnych 'I co dalej, Gimnazjalisto?”, które odbyły się w SCK w Mielcu. Młodzież, oprócz zwiedzania stoisk, miała okazję uczestniczyć w projekcjach filmów animowanych i filmu dokumentalnego o tematyce ekonomicznej oraz sprawdzić znajomość podstawowych pojęć ekonomicznych, biorąc udział w loterii.
Gimnazjaliści piszący test wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień ekonomicznych. Najlepszy z uczestników, Hubert Wejman z Gimnazjum nr 2 w Mielcu, został nagrodzony tabletem. Drugą nagrodę – aparat fotograficzny otrzymał Tomasz Tabor, również z Gimnazjum nr 2. Na trzecim miejscu uplasował się Piotr Kapel z Gimnazjum w Tuszowie Narodowym.
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki w postaci publikacji o tematyce ekonomicznej.
(Tomasz Łępa)