Mielec: Koncert Bach klasycznie i na jazzowo

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W programie składającego się z dwóch części koncertu znalazły się Koncerty J.S. Bacha wykonywane przez uczestniczących w Forum pianistów z Rosji, Ukrainy, Łotwy i Polski oraz Wariacje na temat Bacha na fortepian, trio jazzowe i orkiestrę smyczkową wykonywane z towarzyszeniem Lwowskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej im. Mykola Łysenki. (Tomasz Łępa)

Koncert w Mielcu jest jednym z cyklu tego rodzaju imprez towarzyszących Międzynarodowemu Forum Pianistycznemu 'Bieszczady Bez Granic', które już po raz 9. organizuje Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury. Jak zaznacza pianista Stanisław Drzewiecki spotkania takie pozwalają na wymianę doświadczeń i zainteresowań nie tylko muzycznych.

Samorządowe Centrum Kultury było organizatorem koncertu 'Bach klasycznie i na jazzowo' w ramach IX Forum Pianistycznego 'Bieszczady bez Granic'. Koncert o niepowtarzalnym galowym charakterze pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej zgromadził w sali widowiskowej Domu Kultury SCK melomanów muzyki klasycznej i wielbicieli mistrza Bacha. Gospodarzem wieczoru była – pracownik Akademii Muzycznej w Poznaniu prof. Janina Tatarska, zdaniem , której Bach na zawsze pozostanie wiecznie żywy i zawsze modny.