Mielec: IX Powiatowy Dzień Języka Niemieckiego w ZSB

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Zespół Szkół Budowlanych wraz z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego zorganizował po raz dziewiąty Powiatowy Dzień Języka Niemieckiego w Mielcu.
Impreza organizowana corocznie przez mieleckie koło Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego w Zespole Szkół Budowlanych wpisuje się w kalendarz przedsięwzięć edukacyjnych, w którym na różnych etapach uczestniczą wszystkie mieleckie szkoły średnie oraz większość gimnazjów z mieleckiego powiatu. Dzień Języka Niemieckiego stanowi zwieńczenie pięciu dwuetapowych konkursów skierowanych do różnych grup uczniów.
Konkursy służące promocji języka niemieckiego oraz motywowaniu uczniów do jego nauki. W szkolnych eliminacjach rywalizowało w sumie ponad 350 uczniów. W 9. Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego dla Klas 2 o temacie 'Święta' Najlepszymi licealistami okazali się uczniowie: 1. Totoń Karolina, 1 LO , 2. Kilian Kornelia z 2 LO i 3 Trybulec Anna z 2 LO natomiast w grupie technika 1. miejsce zajęła Gakan Katarzyna, ZS Radomyśl Wielki, 2. miejsce Adrian Rogala – ZSE i 3. miejsce Jarosz Iwona ZS Radomyśl Wielki.
Mistrzami Ortografii Niemieckiej 2016 w Mielcu zostali w grupie Licea Ogólnokształcące: 1.Staśto Adrianna 3. Wyparło Weronika z II LO a 2 miejsce zajęła. Zięba Julia I LO (opiekun Anna Kozioł), natomiast w grupie Technika: Tulik Michał, Kusek Paweł i Wilk Sebastian z Zespół Szkół Technicznych
Nagrodzono również zwycięzców konkursu na prezentację multimedialną: 'Najpiękniejsze miasta niemieckiego obszaru językowego' dla gimnazjów. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów kulturą krajów niemieckojęzycznych, a co za tym idzie wzbudzenie motywacji do nauki języka niemieckiego, jako narzędzia do poznawania innych kultur, budowania wzajemnych dobrych relacji wśród młodego pokolenia i poczucia wspólnotowości w Europie.
Konkurs miał zasięg powiatowy i przeznaczony był dla uczniów wszystkich klas gimnazjów znajdujących się na terenie powiatu mieleckiego.
(Tomasz Łępa)