Mielec: Idą święta, a to nie czas na spory, ale okres zadumy i wyciszenia.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Przełom kwietnia i maja powinien przynieść ostateczne ustalenia. Najlepsze w tej sprawie rozwiązanie powstanie, jeśli toczyć się będą merytoryczne dyskusje w gronie fachowców i zainteresowanych samorządów. Polemiki poprzez media, briefingi czy konferencje prasowe i używanie mniej lub bardziej wyszukanych metafor dla zobrazowania jednej czy drugiej koncepcji nie sprzyjają procesowi ostatecznego ustalenia lokalizacji mostu i spotykają się z negatywnym odbiorem opinii społecznej – czytamy w komentarzu. 

(tł)

Jak czytamy w komentarzu w sprawie toczącej się dyskusji o lokalizacji nowego mostu w Mielcu 'przykładem takiej dyskusji było spotkanie w mieleckim starostwie 27 lutego, w którym uczestniczył m.in wiceprezydent Mielca Tadeusz Siemek. Fakt, że wówczas szerzej dyskutowana była jedna opcja, niczego nie przesądza. Ze strony przedstawicieli miasta padło kilka ważnych argumentów przemawiających za innym wariantem. Na pewno istotnym elementem będzie też koszt inwestycji. Liczyć się będą tylko twarde argumenty, a nie jak niektórzy sugerują barwy i sympatie polityczne – pisze rzecznik urzędu marszałkowskiego.

Sprawa powstania nowego mostu w Mielcu wywołuje wiele emocji. Po wypowiedziach prezydenta Miasta Mielca i Starosty Powiatu Mieleckiego co do jego lokalizacji, głos w tej sprawie zabrał rzecznik prasowy marszałka województwa podkarpackiego Tomasz Leyko. W przesłanym do mediów komentarzu podkreśla, że żadna decyzja w sprawie lokalizacji drugiej przeprawy na Wisłoce w Mielcu nie zapadła.