Mielec: I stała się jasność świąteczna.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Na tegoroczne dekoracje przeznaczono brutto prawie 310 tysięcy złotych, z czego 149 tysięcy to wielkość zakupów, a blisko 156 tysięcy będą kosztowały prace montażowe i naprawy starszych elementów. Na słupach, budynkach, choinkach i drzewach zawiśnie 155 elementów starych i 60 nowych dekoracji. Nowością będzie kompleksowe oświetlenie Parku Miejskiego 'Góra Cyranowska”. Iluminacje otrzyma także 7 mieleckich rond, w tym tradycyjnie rynek starego miasta. 4 ronda będą miały ozdoby sfinansowane przez Urząd Miejski, a 3 przez sponsorów. W przyszłości planuje się zdobienie wszystkich osiedli mieleckich. Jak zawsze na Placu Armii Krajowej stanie naturalna choinka, kompozycja świetlna na fontannie oraz zostaną oświetlone drzewa.
(Tomasz Łępa)
Na mieleckich skwerach i rondach pojawią się anioły, choinki, duże bombki i łańcuchy świetlne. Choć już wielu sądzi, iż koszty świątecznego oświetlenia diametralnie wzrosną to zapewniamy, iż jest to oświetlenie ledowe, które pobiera 80% energii mniej niż inne źródła światła.

Dziś już zabłysną w Mielcu nowe oświetlenia świąteczne. Mielecki magistrat zadbał, aby w mieście zrobiło się bardziej kolorowo i świątecznie choć aura nie wpisuje się jeszcze w klimat zimowy. Mówi prezydent Mielca, Daniel Kozdęba.