Mielec: Historyczna inauguracja roku dla przedszkolaków w Rzędzianowicach

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Mieszkańcy miejscowości Rzędzianowice doczekali się w końcu oddziału 'O” (zerowego) z możliwością przyjęcia dzieci już od wieku 3 lat. Zaadoptowany budynek po pracach budowlanych nabrał kolorów i funkcjonalności.
O oddział w Rzędzianowicach, który mógłby przyjąć dzieci w wieku przedszkolnym, mieszkańcy ubiegali się już od dawna. Ich potrzeby zostały uwzględnione w tym roku. Wójt Gminy Józef Piątek zlecił opracowanie dokumentacji na adaptację budynku pod cele oświatowe. Przez okres wakacji przebudowano i ocieplono budynek oraz pomalowano dach. Tempo pracy było szybkie, by zdążyć i we wrześniu przyjąć pierwsze dzieci.
'Cała adaptacja budynku została na czas zakończona. Liczba dzieci szybko rośnie i tak z ośmiorga, które zapisało się początkowo, obecnie uczęszcza już czternaścioro. Dobra informacja o gminnym oddziale rozchodzi się coraz szerzej. To dobrze, bo jesteśmy już w stanie przyjąć kolejne dzieci' – komentował wójt Piątek.
Na uroczystości otwarcia obecna była m.in. wicestarosta Maria Napieracz, która jest założycielką aż czterech przedszkoli na terenie powiatu mieleckiego, oraz przedstawiciele Urzędu Gminy Mielec.
Obecnie dobiegają końca prace dotyczące budowy ogrodzenia i zagospodarowania terenu wokół budynku użyteczności publicznej w Rzędzianowicach, gdzie mieści się nowy odział placówki oświatowej. Jego remont objął również pomieszczenia ośrodka zdrowia. Łączny koszt prac wyniósł 231 187 zł.
(Tomasz Łępa)