Mielec: Gmina Mielec zbiera wyróżnienia.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Nie jest to jedyne wyróżnienie dla gminy. W ostatnim czasie podczas spotkania na Kongresie Regionów w Świdnicy, Wójt Gminy Mielec Kazimierz Gacek otrzymał wyróżnienie jako jeden z 5 najlepszych wójtów w Polsce.
Gmina Mielec graniczy z Gminą Miejską Mielec, tworząc swoim obszarem pierścień wokół miasta Mielca oraz z 9 sąsiednimi gminami: Radomyśl Wielki, Wadowice Górne, Czermin, Borowa, Gawłuszowice, Tuszów Narodowy, Cmolas, Niwiska, Przecław.
Jest jedną z największych gmin w regionie. W jej skład wchodzi 13 sołectw: Boża Wola, Chorzelów, Chrząstów, Goleszów, Książnice, Podleszany, Rydzów, Rzędzianowice, Szydłowiec, Trześń, Wola Chorzelowska, Wola Mielecka, Złotniki, które ze względu na wspaniałe walory rekreacyjno – przyrodnicze, klimatyczne oraz dynamicznie rozbudowującą się infrastrukturę komunalną stają się zapleczem osiedlowym miasta Mielca.
(Tomasz Łępa)
Komisja konkursowa spośród wszystkich gmin biorących udział w konkursie wyłoniła 250 samorządów, do których skierowała specjalne ankiety

W rankingu gazety Rzeczpospolitej na najlepsze samorządy gminne w Polsce, znalazła się Gmina Mielec, której wójtem jest Kazimierz Gacek. Jak podkreśla wójt, jest to wspólna praca wszystkich pracowników, która złożyła się na sukces gminy.