Mielec: Głośno mówiły, że życie jest piękne

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W świętowanie włączyły się również przybyłe na ta okazję stowarzyszenia z Dębicy, Krosna, Rzeszowa, Brzozowa, Tarnobrzega i Stalowej Woli. Punktem kulminacyjnym obchodów 15 lecia Stowarzyszenia Amazonek Powiatu Mieleckiego był marsz mieleckimi ulicami, pod hasłem Życie jest piękne. (Tomasz Łępa)

Podczas uroczystości jaka miała miejsce w Sali Królewskiej honorową członkinią mieleckiego stowarzyszenia została jego założycielka, Łucja Bielec.

Głównym celem stowarzyszenia jest zrzeszanie kobiet po mastektomii, wzajemna pomoc i udzielanie wsparcia psychicznego, zwiększanie samodzielności poprzez rehabilitację, wyrównywanie szans życiowych osób niepełnosprawnych a także szerzenie profilaktyki raka piersi i zachowań pro zdrowotnych.

Jubileusz 15-lecia swojego istnienia świętowało Stowarzyszenie Amazonek Powiatu Mieleckiego Początki jego działalności sięgają 1999 roku kiedy to w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie zarejestrowane zostało Stowarzyszenie Amazonek Powiatu Mieleckiego. Od marca 2000 roku Stowarzyszenie jest członkiem Federacji Polskich Klubów po Mastektomii 'Amazonki'. W 2001 roku Stowarzyszenie Amazonek Powiatu Mieleckiego zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego. Mówi Janina Wójtowicz , prezes Stowarzyszenia Amazonek w Mielcu