Mielec: Funkcjonariusz najlepszym Policjantem Ruchu Drogowego 2018.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Sierżant sztabowy Marcin Opałacz z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu okazał się najlepszym 'Policjantem Ruchu Drogowego 2018'.
O ten tytuł przez dwa dni walczyło 22 funkcjonariuszy z wydziałów ruchu drogowego, którzy rywalizowali w sześciu konkurencjach.
Drugie miejsce zajął sierż. sztab. Sławomir Godzisz z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, a trzecie st. sierż. Arkadiusz Żurek z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.
W rywalizacji brało udział 22 policjantów wydziałów ruchu drogowego reprezentujących każdą komendę miejską i powiatową policji na Podkarpaciu oraz komendę wojewódzką.
W pierwszym etapie eliminacji funkcjonariusze rozwiązywali test ze znajomości przepisów, a następnie na terenie Oddziału Prewencji Policji w Zaczerniu strzelali z broni służbowej i pod okiem jurorów prezentowali swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy.
Druga część konkursu odbyła się w Łańcucie. Pierwszą konkurencję rozegrano na skrzyżowaniu drogi krajowej oraz drogi wojewódzkiej policjanci sprawdzali się podczas kierowania ruchem. Kolejna próba została rozegrana na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Była to jazda sprawnościowa służbowym motocyklem po torze przeszkód.
Sierż. sztab. Marcin Opałacz i sierż. sztab. Sławomir Godzisz reprezentować będą podkarpacką Policję w krajowym finale konkursu, który odbędzie się we wrześniu.
(Tomasz Łępa)