Mielec: Ekonomik z tarczą.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Już po raz czwarty Technikum numer 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu znalazło się w czołówce 300 najlepszych techników w kraju.
W opublikowanym po raz siedemnasty przez Fundację Edukacyjną Perspektywy Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 szkoła zajęła 126. miejsce w Polsce i 8. pozycję w województwie podkarpackim. Wyprzedziła tym samym wszystkie technika w powiecie mieleckim i awansowała w stosunku do wyników Rankingu 2014 aż o 76 miejsc. Dzięki uzyskanemu rezultatowi Zespół Szkół Ekonomicznych otrzymał tytuł 'Srebrnej Szkoły 2015” i możliwość posługiwania się na stronie internetowej znakiem graficznym w kształcie szkolnej tarczy. To wyróżnienie jest potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia w danej placówce.
– Przyznany nam tytuł sprawia satysfakcję, świadczy bowiem o uznaniu dla jakości nauczania, na czym szkole zależy najbardziej. Jednocześnie stawia wyzwanie na przyszłość do utrzymania, a nawet poprawy uzyskiwanych wyników – mówi Marta Mysona, dyrektor ZSE.
O pozycji zajmowanej w tym prestiżowym zestawieniu (w kategorii techników) decydują cztery kryteria: sukcesy w olimpiadach – 20%, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych – 25%, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych – 25% oraz wyniki egzaminów zawodowych – 30%. Wysoka lokata Technikum nr 1 jest więc efektem pracy zespołu nauczycieli zarówno przedmiotów zawodowych, jak i ogólnokształcących, opartej na wieloletnim doświadczeniu w kształceniu zawodowym, jakim może poszczycić się mielecki 'Ekonomik”.
(Tomasz Łępa)