Mielec: Ekologicznie i nowocześnie. Rydzów z nową oczyszczalnią

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

'Dzięki tej inwestycji placówka oświatowa w Rydzowie będzie potrafiła w prawie stu procentowym stopniu zredukować zanieczyszczenia w ściekach' – dodaje wójt Gminy Mielec Józef Piątek.
(Tomasz Łępa)
Położenie Rydzowa jest jego zaletą ze względu na walory turystyczne, ale również ma swoje mankamenty. Jednym z nich jest brak możliwości wpięcia do gminnego systemu kanalizacji. Władze gminy w związku z przypadkiem szkoły w Rydzowie i niszczejącego już szamba postanowili wybudować nową, biologiczną oczyszczalnie. Została ona zlokalizowana i ogrodzona na terenie szkoły. Powstanie oczyszczalni pozwoli też zaoszczędzić placówce szkolnej blisko 7 tyś. złotych rocznie.

Szkoła w miejscowości Rydzów, gmina Mielec, od lat zagospodarowywała ścieki wykorzystując do tego szambo. Teraz gmina Mielec zainwestowała w ekologiczną przydomową oczyszczalnie.
'Chcemy by nasze placówki spełniały najwyższe standardy, również pod kątem technicznym. Inwestycję w remont szamba uznaliśmy za nieracjonalną' – informuje wójt Józef Piątek.