Mielec: Dzisiaj warsztaty festiwalowe

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Ponadto organizatorzy zaplanowali liczne konferencje i warsztaty dla nauczycieli poświęcone informatyce, nauce programowania oraz współczesnym metodom nauczania. 7 Mielecki Festiwal Nauki i Techniki odbywa się na terenie Regionalnego Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania, przy ul. Wojska Polskiego, w Mielcu i potrwa do soboty.
(Tomasz Łepa)
Miłośnicy wiedzy z zakresu programowania robotów, skanowania i drukowania w 3D oraz kosmicznego gotowania będą mogli się sprawdzić w przeprowadzanych ćwiczeniach i zadaniach specjalnie dla nich przygotowanych.

Na uczestników w dniu dzisiejszym czekają także warsztaty budowy modeli rakiet i samolotów oraz wystawy i pokazy szkolnych klubów modelarstwa lotniczego.

Wśród bogatego programu festiwalu przygotowanego przez Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu jest wystawa 'Umysł przyłapany' przygotowaną przez Centrum Nauki Kopernik, multimedialne widowisko w mobilnym planetarium a także wirtualne loty nad Mielcem.

W Mielcu do soboty trwa największa impreza edukacyjna i popularyzująca naukę w regionie – 7 Mielecki Festiwal Nauki i Techniki. Bogaty i zróżnicowany program Festiwalu obejmuje kilkadziesiąt niezależnych, ale uzupełniających się przedsięwzięć: konkursów, pokazów, warsztatów i wykładów związanych z inteligentnymi specjalizacjami województwa podkarpackiego, czyli lotnictwem, kosmonautyką, informatyką, robotyką, a także odnawialnymi źródłami energii. W drugim dniu trwania festiwalu młodzież bierze udział w licznych warsztatach.