Mielec: Dziennikarz śledczy.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Nakładem Wydawnictwa Fronda ukazała się książka pt. 'Zawód: dziennikarz śledczy' – jest to wywiad rzeka z Cezarym Gmyzem, przeprowadzony przez Piotra Goćka.
(Tomasz Łępa)
W obecnej chwili Cezary Gmyz pracuje nad:

Cezary Gmyz – absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od 1990 dziennikarz prasowy i telewizyjny. Pracował w 'Życiu Warszawy”, 'Życiu”, Redakcji Ekumenicznej TVP, programie informacyjnym Czasy, 'Dzienniku Polska-Europa-Świat”. Był dziennikarzem tygodnika 'Wprost” reporterem działu krajowego 'Rzeczpospolitej”. W latach 2011-2012 był dziennikarzem tygodnika 'Uważam Rze”. Obecnie jest publicystą na portalach internetowych Niezalezna.pl, 'Gazety Polskiej” i od stycznia 2013 tygodnika 'Do Rzeczy” oraz telewizji Republika. Specjalizuje się w dziennikarstwie śledczym oraz w tematyce religijnej, politycznej oraz historycznej. Publikował teksty śledcze dotyczące afery Art-B, afery hazardowej komunistycznych szpiegach w Watykanie, powstania w getcie warszawskim, Ericha Kocha.

W mieleckiej KANIE odbyło się spotkanie z dziennikarzem Cezarym Gmyzem zorganizowane przez Ruch Patriotyczny. Tematem prelekcji było 'Zawód: Dziennikarz Śledczy.”