Mielec: Dzięki smartfonowej aplikacji pomóż zmieniać miasto.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Jeszcze jedną zaletą tej aplikacji jest możliwość przekazywania wiadomości innym użytkownikom. Na przykład za pomocą Alertownika można poinformować o swoich inicjatywach, organizowanym pikniku lub akcji pomocy schronisku dla zwierząt.
Bezpłatną aplikację Alertownik można pobrać ze strony alertownik.pl i dołączyć do coraz większego grona osób w całej Polsce, które użytkują program.
(Tomasz Łępa)
Administrator systemu w mieleckim magistracie przekaże wiadomość do odpowiedniego pracownika Urzędu.
Jednak to nie jedyne możliwości tej aplikacji. Pozwala na przesłanie w podobny sposób swoich uwag dotyczących ulepszenia miasta związanego z poprawą infrastruktury, wskazaniem w którym miejscu powinno być więcej zieleni lub też wnioskiem o montaż większej ilości przyulicznych koszy. Ponadto przez cały czas można śledzić status swoich zgłoszeń:

Komu zgłosić awarię sygnalizacji świetlnej, kto powinien zająć się uszkodzonym chodnikiem – te i wiele innych pytań może nurtować mielczan, którzy nie potrafią znaleźć zarządzającego odpowiednim terenem lub infrastrukturą.
Pomocny może być… Alertownik – to usługa, którą właśnie wdrożył Urząd Miejski w Mielcu.
Dzięki bezpłatnej aplikacji na smartfony i inne urządzenia mobilne, bardzo szybko można przekazać informację o uszkodzeniu, awarii lub usterce do Urzędu Miejskiego bez konkretnego wskazania biura lub wydziału merytorycznego, który zajmuje się daną tematyką.
Mówi prezydent Mielca Daniel Kozdęba: