Mielec: Dyrekcja szpitala zobowiązała się przygotować do końca roku plan naprawczy.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Dyrekcja przygotowała stanowisko, w którym zadeklarowała bardzo intensywne prace nad planem naprawczym (które zakończą się do końca roku), a jego założenia będą wcześniej przedłożone stronie związkowej w wyznaczonym przez nie terminie. Jeśli pojawią się oszczędności i ewentualnie podniesie się wartość punktu rozliczeniowego z NFZ, dyrekcja jest skłonna podjąć rozmowy na temat tego, jaka wysokość podwyżek dla pracowników jest możliwa. Propozycje dyrekcji przedłożył związkom zawodowym, mediator. Obecnie dyrekcja szpitala czeka na ich stanowisko.
(Tomasz Łępa)
Na bieżąco pracuje także Rada Społeczna, w której spotkaniach uczestniczy dyrekcja i związki zawodowe. Rada Powiatu na otwartych sesjach analizuje sprawozdanie finansowe szpitala. I jak dodaje Andrzej Gardian, dyrektor ds. lecznictwa, Mielec jest za małym ośrodkiem, by wstrząsnąć całym systemem.

Podczas dzisiejszego spotkania przedstawicieli Szpitala Powiatowego z Mielca z mediatorem Romanem Jakimem, dyrekcja placówki zaproponowała związkom odstąpienie od zaplanowanego na dziś, 12 listopada 2014, strajku ostrzegawczego pracowników. Za pośrednictwem mediatora przekazała zobowiązanie, że do końca roku opracowany zostanie finansowy plan naprawczy szpitala, którego założenia będą zaprezentowane stronie związkowej nie później niż 21 listopada. Mówi Aneta Dyka- Urbańska, rzecznik szpitala powiatowego.