Mielec: Dyplomaci odwiedzili miasto…

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dyplomaci odwiedzający Podkarpacie zrzeszeni są w Klubie Radców Handlowych przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Od dwóch lat skupia on dyplomatów ds. ekonomicznych z placówek i agencji handlowych akredytowanych w Polsce.
(Tomasz Łępa)
To jest wielka szansa na promocję regionu. Wizyta kilkudziesięciu dyplomatów, reprezentujących kilkadziesiąt państwa z całego świata, spotkania z władzami regionu, wizyty w firmach – to trzeba dobrze wykorzystywać, aby nasi goście przywieźli stąd jak najwięcej dobrych wrażeń i informacji na temat regionu – tłumaczy Michał Tabisz, dyrektor departamentu promocji w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie:

Na Podkarpaciu gościmy dyplomatów z 29 krajów, z 5 kontynentów. 20 reprezentuje Europę, jeden Australię, po jednym z Ameryki Północnej i Południowej (Meksyk i Brazylia), trzech jest z Azji (Chiny, Malezja, Filipiny) a czterech kolejnych z Afryki (RPA, Maroko, Kongo, Angola). Z grona grupy G20 – najbogatszych państw świata, reprezentowanych jest aż 6 państw Australia, Brazylia, Chiny, Meksyk, RPA i Rosja:

Trzydziestu trzech dyplomatów z 29 krajów świata odwiedza Podkarpacie, aby poznać gospodarcze możliwości regionu. Są to członkowie Klubu Radców Handlowych, istniejącego przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Wizyta ma zachęcić ich do zainteresowania potencjałem gospodarki regionu oraz pomóc w nawiązaniu lub wzmocnić już istniejące kontakty gospodarcze różnych państw z Podkarpaciem. Dzisiaj goście odwiedzili Mielec, strefę ekonomiczną i firmy w niej prosperujące. Mówi prezydent Mielca, Daniel Kozdęba: