Mielec: Dożynkowanie w regionie.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dożynki gminy Tuszów Narodowy odbędą się w niedzielę w Grochowem II przy Domu Strażaka.
Dożynki Gminy Mielec natomiast będą mieć miejsce w Złotnikach na stadionie. Wcześniej, o godzinie 15:30 w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie odbędzie się msza dziękczynna za szczęśliwie zebrane plony i w intencji rolników gminy Mielec. Po mszy korowód dożynkowy przejedzie do Złotnik. Tam na godzinę 17 zaplanowano rozpoczęcie uroczystości dożynkowych i widowisko pt. 'Naszym gospodarzom plon niesiemy w darze' w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca 'Chorzelowiacy'.
W części muzycznej na scenie zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca 'Chorzelowiacy'. Z koncertem wystąpi też kapela góralska 'Baciarka' z Żywca.
(Tomasz Łępa)
Również w niedzielę festyn ludowy na Placu Amfiteatralnym w Czerminie. Wydarzenie rozpocznie o godzinie 16.00 hejnał dożynkowy. W programie zaplanowano: widowisko obrzędowe w wykonaniu zespołów tanecznych z Gminnego Ośrodka Kultury w Czerminie oraz przyśpiewki i prezentacja wieńców żniwnych z terenu gminy Czermin. Koncert zagra kapela ludowa 'Czerminianie' i 'Cantica Romanza'.
Tuszów Narodowy
Również gmina Tuszów Narodowy będzie w niedzielę świętować dożynki.
Mówi wójt gminy Andrzej Głaz:

Niedziela także będzie upływać pod znakiem dożynek.
Dożynki Gminne Gminy Radomyśl Wielki odbędą się w Rudzie. Zaprasza wiceburmistrz Stanisław Lonczak:

Jutro o godzinie 16.00 na terenie rekreacyjnym za Domem Strażaka w Surowej odbędą się dożynki gminy Borowa połączone z Przeglądem Wieńców Dożynkowych. W programie także część obrzędowa i konkurs na 'Słodkie sołectwo'.
Również jutro w Padwi Narodowej X Dożynki Gminne. O 14 odbędzie się Msza Święta Dziękczynna za zebrane plony. Około godziny 15.00 odbędzie się przemarsz korowodu dożynkowego na obiekty sportowe Zespołu Szkół w Padwi Narodowej. Na scenie zagrają Kapela Ludowa 'Padwianie' oraz kapela góralska 'Zbójnioki' z Nowego Sącza.
Na święto plonów w sobotę zaprasza także wójt Gminy Wadowice Górne.