Mielec: Dobroczynność także w Mielcu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Publiczność podczas koncertu usłyszała największe przeboje zespołu Queen, między innymi: 'A Kind of Magic” czy 'The Show Must Go On”, w akcję charytatywną włączyło się również Radio Leliwa.
(Tomasz Łępa)
My uczymy się dobroczynności mówił tuż po koncercie prof. dr hab. med. Janusz Skalski, kierownik kardiochirurgii dziecięcej Uniwersytetu Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

“Wielki Rock dla Małych Serc” to akcja charytatywna, która organizowana jest przez Agnieszkę Węgrzynek-Owcarz wraz z fundacją 'O zdrowie Dziecka”, która od 22 lat działa na terenie szpitala, pozyskując środki na naprawę sprzętu medycznego, zakup nowych urządzeń medycznych oraz na część prac remontowych. Koncert charytatywny poprowadzili mielczanka Iwona Chamielec i Jerzy Feliks Fedorowicz, polski aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny, poeta, poseł na Sejm V, VI i VII kadencji.

“Wielki Rock dla Małych Serc”, pod takim hasłem w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbył się koncert, z którego dochód w całości został przekazany na konto Kliniki Kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie–Prokocimiu. Gwiazdą wieczoru był Mateusz Ziółko, który wystąpił wraz z zespołem w projekcie muzycznym 'Queen Story'.
Mateusz Ziółko, pianista, wokalista, autor muzyki i tekstów. W 2013 Mateusz Ziółko został zwycięzcą III edycji programu 'The Voice Of Poland” na antenie TVP2, ponadto artysta został również laureatem głównej nagrody w konkursie “Superdebiuty 2014” podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.