Mielec: Do końca sierpnia zgłoś projekty w ramach budżetu obywatelskiego.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Nowe place zabaw, skwer do wyprowadzania psów, a także park rozrywek wodnych i modernizacja obiektów użyteczności publicznej – to tylko niektóre z projektów złożonych w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego (MBO). Jeszcze tylko przez tydzień mieszkańcy Mielca mogą zgłaszać do Urzędu Miejskiego swoje propozycje w ramach pierwszej edycji Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego.
Mielecki Budżet Obywatelski to narzędzie, poprzez które mieszkańcy miasta mogą bezpośrednio wpływać na jego wygląd. Po raz pierwszy mielczanie mogą w bardzo prosty sposób zgłaszać propozycje projektów, które poddane zostaną głosowaniu, a następnie, te, które uzyskają największe poparcie, zostaną zrealizowane w 2016 roku. W przyszłorocznym budżecie obywatelskim na projekty miejskie do dyspozycji mieszkańców oddana zostanie kwota 700 tys. zł. W ciągu minionych dni pracownicy Urzędu Miejskiego w Mobilnym Punkcie Informacyjnym w mieleckich osiedlach nie tylko rozdawali materiały dotyczące MBO i zachęcali do udziału w jego tworzeniu, lecz także w razie potrzeby wyjaśniali wątpliwości. Najczęściej pytania mielczan dotyczyły rodzaju składanych projektów oraz sposobu głosowania. Pojawiały się także kwestie związane z inwestowaniem miejskich pieniędzy na terenie zarządzanym przez inne instytucje.
By złożyć wniosek o realizację inwestycji lub przedsięwzięcia w ramach budżetu obywatelskiego należy wypełnić formularz wraz z listą 25-ciu osób popierających projekt i złożyć go osobiście w Urzędzie Miejskim lub przesłać poczta na adres magistratu ul. Żeromskiego 26, 39-300 Mielec z dopiskiem 'Mielecki Budżet Obywatelski”. Informacje na ten temat można otrzymać także telefoniczne pod numerem 17 7888590 lub drogą elektroniczną pod adresem ehyjek@um.mielec.pl.
Czas na składanie wniosków o realizację projektów upływa z końcem sierpnia, a głosowanie zaplanowane zostało miedzy 20 a 30 września. Propozycje mieszkańców, które otrzymają najwięcej głosów zostaną przedstawione 10 października.
(Tomasz Łępa)