Mielec: Dni Papieskie zakończone.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Organizatorami tegorocznych Dni Papieskich w Mielcu byli: prezydent Miasta Mielca, Samorządowe Centrum Kultury, parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Stowarzyszenie Budowy Pomnika Ojca Św. Jana Pawła II w Mielcu 'Nie Lękajcie Się' i Klub Inteligencji Katolickie w Mielcu.
(Tomasz Łępa)
Dni Papieskie w Mielcu zakończyły się uroczystą Mszą Świętą i koncertem Chóru Akademickiego KUL-u w kościele Matki Bożej Niestającej Pomocy w Mielcu.

Ponadto odbyło się spotkanie autorskie z ks. dr hab. prof. Januszem Królikowskim, dotyczące współczesnego wychowania w nauczaniu Jana Pawła II, na którym nie zabrakło anegdot z życia świętego.

W Mielcu zakończyły się uroczystości związane z 36 rocznicą wyboru papieża Polaka na stolice Piotrową. W Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu w dniu wczorajszym otwarto wystawę 'Jan Paweł II dar Polski dla świata” – którą przygotował Katolicki Uniwersytet Lubelski. Obecna na wernisażu prof. Urszula Paprocka – Piotrowska, prorektor KUL d.s. promocji, otwierając wystawę powiedziała: