Mielec: Dni Papieskie w Mielcu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W dniu dzisiejszym w ramach obchodów Dni Papieskich w Mielcu, w Samorządowym Centrum Kultury odbędzie się otwarcie wystawy okolicznościowej 'Jan Paweł II – dar Polski dla Świata” oraz spotkanie otwarte z ks. dr hab. Januszem Królikowskim(Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie). Ponadto o godz. 18.00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Msza Święta z udziałem Chóru Akademickiego KUL z Lublina.
(Tomasz Łępa)
Również tego samego dnia w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, odbył się koncert Eleni – jednej z najpopularniejszych piosenkarek w Polsce.

W Mielcu odbywają się Dni Papieskie obchodzone pod hasłem Jan Paweł II- Świętymi Bądźcie. W ramach obchodów, w dniu wczorajszym, miało miejsce spotkanie z s. Małgorzatą Chmielewską, polską siostrą zakonna, przełożoną Wspólnoty 'Chleb Życia'. Siostra Małgorzata pracowała jako katechetka z niewidomymi dziećmi w Laskach i w duszpasterstwie niewidomych. Organizowała także pomoc dla kobiet z więzienia przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. W 1990 wstąpiła do wspólnoty 'Chleb Życia” w Bulowicach koło Kęt, śluby wieczyste złożyła we Francji w 1998 roku. Obecnie prowadzi domy dla bezdomnych, chorych, samotnych matek oraz noclegownie dla kobiet i mężczyzn.